

The Velvet Twins of Andy Warhol
The Velvet Twins of Andy Warhol is een theatrale muziekvoorstelling die draait om de muziek van John Cale en Lou Reed, pareltjes uit zowel hun tijd in de Velvets als uit hun solowerk. Ondertussen gidst een bijzondere gast het publiek door de intrigerende geschiedenis van beide mannen en hun muziek. En dat alles tegen het kleurrijke decor van de Newyorkse underground scene.
John Cale (maart 1942) en Lou Reed (maart 1942 – oktober 2013) zijn twee grondleggers van de alternatieve rockmuziek. Als jonge twintigers ontmoetten ze elkaar halverwege de jaren zestig in New York. De Brit John Cale is op dat moment als talentvol klassiek musicus betrokken bij de Amerikaanse avantgarde van de minimal music. De Amerikaan Lou Reed droomt van een carrière als schrijver, maar verdient zijn brood met het componeren van simpele popliedjes voor een muziekuitgeverij. Hun ontmoeting leidt tot de oprichting van The Velvet Underground. Deze band bereikte pas na de opheffing een cultstatus en inspireerde sindsdien opeenvolgende generaties van rockmuzikanten. Tot op de dag van vandaag.
The Velvet Twins of Andy Warhol is een project van Bossche liefhebbers en wordt mede mogelijk gemaakt door de Gemeente ‘s‑Hertogenbosch en het Hermes Kunst en Cultuur Fonds.
Concept: Tiny van den Boomen, Erik Hooft van Huijsduijnen en Jos van Asperen
Muzikale leiding: Tiny van den Boomen
Tekst: Jos van Asperen
Verteller: Alric van den Broek
Regie: Lieve van Tuijl
Visuals: Jasper Toelie
Band:
– Bas Kooiker, bas
– Erik Hooft van Huijsduijnen, zang en gitaar
– Gerrie van Heck, zang
– Jos van Asperen, gitaar
– Ronald Beerens, drums
– Tiny van den Boomen, keyboards
Viool: Paul van Zantvliet
Blazers:
– Harrie Damen, sax
– Joost van Alphen, trombone
– Mariëtte van Nuland, hobo
Backing vocals:
– Andre Groenen
– Evelien van den Boomen
– Karin Alink
– Sandra Petersen
Speeldata: zondag 16 & zondag 23 april 2023.
Aanvang: 15.30 u.