
Maand van de Filosofie met Alicja Gescinska
Tijdens de Maand van de Filosofie, op dinsdagavond 7 april, komt Alicja Gescinska naar Heinen. Alicja’s boek Vrouwen in duistere tijden is dit jaar genomineerd voor de Socrates wisselbeker, de prijs voor het meest urgente, oorspronkelijke en prikkelende Nederlandstalige filosofieboek.
Alicja Gescinska laat er in tien biografische portretten ze zien wat de mensheid kan leren van even moedige als intelligente vrouwen: Rosa Luxemburg, Anna Achmatova, Edith Stein, Hannah Arendt, Martha Gellhorn, Simone Weil, Jeanne Hersch, Etty Hillesum, Barbara Skarga en Judith Shklar.
Met woord en daad bevochten zij de verdrukking, de ontmenselijking, de vernietigingsdrang uit hun tijd. Ze waren bakens van licht in de donkerste uren van de mensheid. Daar betaalden ze vaak een hoge prijs voor: van de dood in kampen tot een leven in ballingschap.